O F20

Poznaj Fundację 20!

Misja i cele

Jesteśmy fundacją, założoną przez byłe harcerki, harcerzy, instruktorki i instruktorów 20 WDHiZ im. Zawiszy Czarnego. Obserwując niekorzystną sytuację demograficzną, dewaluację wartości, tak ważnych w wychowaniu przyszłych pokoleń jak i życiu lokalnych społeczności, postanowiliśmy zaangażować się we wsparcie młodzieży, która poświęca swój czas na służbę społeczną.

Pragniemy pomagać swoim doświadczeniem w sposób merytoryczny i finansowy. Koncentrujemy się na działaniach służących wspomaganiu środowisk harcerskich, rozwijaniu talentów i wzmacnianiu lokalnych liderów.

Za główne cele postawiliśmy sobie inicjowanie, wspieranie oraz organizację wszelkich działań  kształtujących prospołeczne, patriotyczne postawy młodego pokolenia.
Jesteśmy organizacją non-profit.
Wszyscy członkowie organów  statutowych fundacji pełnią swe funkcje społecznie.

Założycielami Fundacji 20 są: Jerzy Olszewski, Zbigniew Olszewski, Piotr Podstawek, Paweł Radoliński

Zarząd i rada Fundacji 20

W skład zarządu Fundacji wchodzą:

• Filip Konopczyński (Prezes Zarządu)
  • Ignacy Olszewski (Członek Zarządu)

W skład rady Fundacji wchodzą:

• Jerzy Olszewski
  • Lena Olszewska