WOLONTARIAT BIEGOWY

WOLONTARIAT BIEGOWY to idea, która zrodziła się z potrzeby środowisk harcerskich na szeroko rozumiane wsparcie, m.in. potrzebę dofinansowania obozów harcerskich dla osób z uboższych rodzin, potrzebę zakupu sprzętu obozowego i pionierkowego, potrzebę zakupu lektur oraz materiałów do przygotowywania zbiórek itp.

WOLONTARIAT BIEGOWY polega na pomocy w organizacji biegów masowych, w tym: na prowadzeniu punktów depozytowych, obsłudze punktów żywieniowych, zabezpieczaniu tras biegów, pomocy osobom niepełnosprawnym. W tym roku angażowaliśmy się w organizację nocnych biegów charytatywnych ON THE RUN oraz biegu IRENA WOMEN’S RUN. W  najbliższych planach mamy organizację półmaratonu BMW w ostatni weekend sierpnia 2015 r..

Zaangażowanie każdego wolontariusza przeliczane jest standardowo na 4 lub 5 punktów (w zależności od biegu). Każdy wolontariusz ma możliwość wyboru kto będzie beneficjentem wypracowanych przez niego środków. Może wybrać Fundację 20 lub zgłoszone do programu środowiska harcerskie. Punkty przekazywane na fundację wykorzystywane są  na realizację celów statutowych.

Fundacja 20, we współpracy z uznanymi firmami takimi jak Fiskars, Fackelmann, Składnica Harcerska SKAUT, wymienia zebrane punkty na wskazane przez instruktorów rzeczy niezbędne do prowadzenia pracy harcerskiej na wysokim poziomie.

W tym roku, dzięki zaangażowaniu ponad 80 wolontariuszy, udało się:
• Dofinansować wyjazd 12 uczestników obozów harcerskich i zuchowych z 20 WDHiZ
• Zakupić nowy sprzęt pionierkowy dla 6 środowisk harcerskich: 20 WDH-ek Bukowina, 62 WDH-y Vulpis, 23 WDH-ek Jutrzenka, 265 WDH-ek Rosa, 23 WDW Binduga, Szczep 23 Pomarańczarnia
• Zakupić materiały plastyczne do przygotowania zajęć dla 20 Gromady Zuchowej Jeźdźcy Burzy
• Przekazać sprzęt kuchenny firmy Fackelmann dla 2 środowisk harcerskich

Kontakt: wolontariat.biegowy@gmail.com