Odkryj zrealizowane projekty Fundacji 20

WOLONTARIAT BIEGOWY

WOLONTARIAT BIEGOWY to idea, która zrodziła się z potrzeby środowisk harcerskich na szeroko rozumiane wsparcie, m.in. potrzebę dofinansowania obozów harcerskich dla osób z uboższych rodzin, potrzebę zakupu sprzętu obozowego i pionierkowego, potrzebę zakupu lektur oraz materiałów do przygotowywania zbiórek itp.

WOLONTARIAT BIEGOWY polega na pomocy w organizacji biegów masowych, w tym: na prowadzeniu punktów depozytowych, obsłudze punktów żywieniowych, zabezpieczaniu tras biegów, pomocy osobom niepełnosprawnym.

POLSKIE ORŁY

Założeniem programu stypendialnego „Polskie Orły” jest całościowe szkolenie zdolnej młodzieży, która interesuje się sprawami publicznymi z zakresu całościowego spojrzenia na funkcjonowanie państwa. Poprzez cykle szkoleń przygotowujemy młode pokolenie do pracy na rzecz państwa, analizy mechanizmów rządzących polityką, rozumianą jako roztropna troska o Dobro Wspólne oraz posługiwania się spójnym aparatem pojęciowym opisującym rzeczywistość Polski. Spośród najlepszych uczestników projektu, wybrane zostaną w każdym roku 2 osoby, które Fundacja 20 będzie rekomendowała na staże na czołowych waszyngtońskich Think-Tankach. Podczas pobytu w USA, stażyści pracują pod kierunkiem wybitnych fachowców, rozszerzają swoją wiedzę o świecie, uczestniczą w szkoleniach, biorą udział w pracy jednostek, na których się znaleźli.

IKONOPISANIE

Dzięki uzyskaniu dotacji  z konkursu grantów BZ WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam” mogliśmy zrealizować unikalny program IKONOPISANIE, który w atmosferze przygody, w obcowaniu z unikalną sztuką, w doborowym towarzystwie pozwoli sprawdzić się i nawiązać trwałe kontakty z rówieśnikami ze środowisk harcerskich (ZHR).

WARSZTATY PIONIERKI OBOZOWEJ 2015

W związku z tym nie tylko praca merytoryczna na obozie, ale i wygląd samego miejsca obozu stanowi o jakości pracy śródrocznej. W ostatnich latach odwiedzając obozy można było zauważyć spadek formy budowlanej i inwencji projektowej harcerzy. Dlatego rada Fundacji 20 zapraszając do współpracy „weteranów” środowiska harcerzy postanowiła wspomóc Szczep 20 organizując  „Warsztaty pionierki obozowej”. Podstawowym celem jest wysłanie harcerzy na obóz z kompletnym zamysłem projektowym mających powstać konstrukcji wraz z umiejętnościami ich budowy.

GRA MIEJSKA

Grono harcerek i harcerzy z 20 (Gosia, Andrzej, Max) oraz z 265 (Agnieszka, Lena, Ignacy, Konrad, Paweł) przy Moderacji Zyga z F20 opracowało ramowy program gry miejskiej. Zbudowana w formule RPG, w atmosferze sensacji i niesamowitych, dotąd niespotykanych przeżyć da możliwość poznania historii i stworzenia alternatywnego jej przebiegu. Skierowana do młodzieży z Grochowa i Saskiej Kępy oraz ich rodziców.

20-TKOWE ŚPIEWANKI

Lubimy atmosferę wspólnego śpiewania. Szczególnie my – „Dwudziestki”. Ta atmosfera, ciepło, życzliwość, możliwość spotkania z dawno niewidzianymi przyjaciółmi…