POLSKIE ORŁY

POLSKIE-ORLY-znak-bez

Projekt szkoleniowo – stypendialny „Polskie Orły”partner-Fund-Republikanska

Pomysł zorganizowania szkoleń i stypendiów dla zdolnych i zaangażowanych społecznie młodych ludzi, narodził się już dawno w głowach wielu obecnych i byłych instruktorów harcerskich. Podstawowym założeniem projektu, jest przygotowanie młodych liderów do przejmowania odpowiedzialności za Polskę na poziomie zaangażowania w służbę publiczną. Dodatkowym elementem programu jest nagradzanie najlepszych osób stypendiami zagranicznymi. Poprzez  stypendia wspieramy rozwój studentów spełniających jednocześnie trzy wymagania:
– dobre wyniki w nauce;
– udokumentowane zaangażowanie społeczne;
– odważna, patriotyczna postawa wobec świata.

Założeniem programu stypendialnego „Polskie Orły” jest całościowe szkolenie zdolnej młodzieży, która interesuje się sprawami publicznymi z zakresu całościowego spojrzenia na funkcjonowanie państwa. Poprzez cykle szkoleń przygotowujemy młode pokolenie do pracy na rzecz państwa, analizy mechanizmów rządzących polityką, rozumianą jako roztropna troska o Dobro Wspólne oraz posługiwania się spójnym aparatem pojęciowym opisującym rzeczywistość Polski. Spośród najlepszych uczestników projektu, wybrane zostaną w każdym roku 2 osoby, które Fundacja 20 będzie rekomendowała na staże na czołowych waszyngtońskich Think-Tankach. Podczas pobytu w USA, stażyści pracują pod kierunkiem wybitnych fachowców, rozszerzają swoją wiedzę o świecie, uczestniczą w szkoleniach, biorą udział w pracy jednostek, na których się znaleźli. Poprzez ten program chcemy przygotowywać młodych polskich liderów, którzy będą potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę na potrzeby rozwoju Polski na polu: społecznym, publicznym czy naukowym.

Projekt „Polskie Orły” jest projektem ciągłym, realizowanym w cyklach półrocznych.

Najbliższy cykl rozpoczyna się 25.02.2016 r. i będzie trwał do 16.06.2016 r. W ramach tego cyklu zamierzamy wspólnie z Fundacją Republikańską przeprowadzić cykl szkoleń na następujące tematy:

– Polska racja stanu
– Geopolityczna perspektywa Polski
– Strategia 360 dla Polski
– Podstawy doktrynalne liberalnej demokracji i wpisane w nią zagrożenia
– Główne założenia obronnościowe Polski
– Kierunki rozwoju polskiej nauki
– Prawo w III RP
– Nowe technologie – szansa czy zagrożenie?
– Kultura jako czynnik państwotwórczy.

Wymagania od kandydatów:
– minimum 18 lat;
– minimum na 1 roku studiów;
– biegła znajomość jęz. angielskiego;
– komunikatywność i duże zdolności interpersonalne;
– udokumentowane zaangażowanie społeczne;

Zgłoszenia:
Chęć udziału w części szkoleniowej projektu „Polskie Orły” należy zgłaszać na adres: fundacja20@gmail.com

Stypendia
Warunki przyznania stypendium:
O przyznaniu stypendium decyduje komisja stypendialna złożona z ekspertów. Aby wniosek kandydata o przyznanie stypendium był rozpatrzony, przyszły stażysta musi przedłożyć następujące dokumenty:
– dyplom ukończenia części szkoleniowej projektu „Polskie Orły”;
– kopię dowodu osobistego;
– esej (o tematyce społeczno-publicznej dotyczące kierunków rozwoju dla Polski w wybranej przez siebie dziedzinie oraz na temat tego jak zamierza wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności dla rozwoju kraju, po powrocie ze stypendium);
– 2 listy rekomendacyjne (jeden z uczelni, drugi od przełożonych w pracy/organizacji społecznej)
– wykaz ocen ze swojej uczelni (średnia ocen nie może być niższa niż 3,5), o ile studiuje;
Całość dokumentacji należy przesłać przed zakończeniem części szkoleniowej projektu na adres: fundacja20@gmail.com. O przejściu do drugiego etapu rekrutacji wybrane osoby dowiedzą się drogą mailową.
Stypendium pokrywa następujące koszty:
– przelot do USA;
– koszt zakwaterowania;
– opłacenie szkoleń w zależności od potrzeb stypendystów;
 wysokość stypendium zależy od okresu na jaki dana osoba jedzie i potrzeb szkoleniowych związanych z pobytem danej osoby w Stanach.

Partnerami strategicznymi programu Polskie Orly są:

znak_BZWBK_SANTANDERPZU fundacja_duze_poziomprawa_RGB_przyciete